Top 16 Euroliga: Tomić ponovo izvrstan

Barca je u 10. kolu skupine E TOP-a 16 Eurolige ostvarila desetu pobjedu svladavši na svom terenu aktualnog europskog prvaka Olympiacos 70:58 (18:13, 15:14, 22:17, 15:14). Tomić je za 28 minuta provedenih na parketu ubacio 14 koševa (šut za dva 6-11, slobodna bacanja 2-2) uz 11 skokova i tri asistencije.

Panathinaikos je kao gost u Istanbulu svladao Anadolu Efes nakon produžetka sa 65:60 (11:10, 17:16, 16:16, 10:12, 11:6) i stigao do pete pobjede u skupini E. Roko-Leni Ukić u dresu grčkog sastava igrao je 29 minuta i ubacio sedam poena, uz sedam skokova i jednu asistenciju. U domaćem sastavu, koji je ovim porazom pao na omjer 2-8 i izgubio sve izglede za četvrtfinale, Zoran Planinić je za 35 minuta postigao 15 pogodaka, sedam skokova i tri asistencije. Uz Panathinaikos, po pet pobjeda i pet poraz imaju još Unicaja i Fenerbahče Ülker i te tri momčadi zauzimaju pozicije od trećeg do petog mjesta.

U jedinom susretu skupine F igranom u petak Lokomotiv Kuban iz Krasnodara na svom parketu izgubio je od Galatasaraya 66:67 (15:22, 14:10, 19:16, 18:19) u izravnom dvoboju momčadi koje se bore za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u četvrtfinale. Hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon igrao je 20 minuta za Lokomotiv ubacivši devet koševa, uz pet skokova i tri asistencije. Obje momčadi imaju po četiri pobjede i šest poraza te dijele peto mjesto.