Široki porazom od Sparsa otvorio novu sezonu

Pomlađena momčad Ivana Velića je na svojoj Pecari u derbiju kola poražena od momčadi Sparsa iz Sarajeva 64:74.

Široki je bolje otvorio utakmicu i prvu četvrtinu riješio u svoju korist 18:15. Do kraja poluvremena Spars je preokrenuo rezultat i na odmor otišao s prednošću +1 (32:33). U nastavku još bolja igra gostiju. U ključnoj trećoj četvrtini Spars se „odlijepio" i u posljednju četvrtinu ušao s prednošću od +10 (47:37). To je bila prednost koju domaći nisu uspjeli sustići i na koncu je Spars slavio sasvim zasluženu pobjedu u derbiju kola.

Najbolji u redovima domaćih bili su Novačić i Diminić (9 as) sa po 16 koševa, dok je Katić ubacio 13 koševa. Spars je do pobjede predvodio Josipović sa 21 košem, Buza je ubacio 17 koševa, Glogovac 14 koševa i 6 skokova, a Nikolić 10 koševa i 6 skokova.