FOTO/VIDEO  NBA liga: Prvi "double-double" učinak Zubca, Bogdanović standardno dobar

Ivica Zubac startao je u petorci Los Angeles Lakersa te je za 32 minute provedene na parketu ubacio 16 poena (šut za dva 8-10), 11 skokova i po dvije osvojene lopte i blokade u 112-104 domaćoj pobjedi protiv New Orleans Pelicansa.

Bio je to prvi "double-double" učinak Zubca ove sezone, a 16 poena i 11 skokova ujedno su mu najbolji učinci sezone u tim statističkim kategorijama.

Zvijezda večeri ponovno je bio LeBron James iako je njegov nastup zbog gripe bio upitan sve do samog početka dvoboja. James je ipak zaigrao i ostvario novi "triple-double" učinak s 22 poena, 12 skokova i 14 asistencija. Pelicansima nije pomogao niti sjajan učinak Anthonyja Davisa koji je postigao 30 poena i sakupio 20 skokova.

Lakersi su ovom pobjedom stigli do učinka od 19-13 i trenutačno zauzimaju četvrto mjesto u Zapadnoj konferenciji dok su Pelicansi pali na omjer 15-18 i nalaze se na 13. poziciji na Zapadu.

Nakon dva uzastopna poraza Indiana Pacersi uspjeli su ostvariti 21. pobjedu u sezoni svladavši kao gosti Brooklyn Netse sa 114-106 prekinuvši tako niz od sedam pobjeda domaćih zaredom. Važnu ulogu u pobjedi Pacersa imao je i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović koji je pogodio tricu za prednost svoje momčadi 109-104 1:22 minuta prije kraja, a potom je realizirao i slobodno bacanje za 110-104 nakon tehničke pogreške domaćeg trenera 13 sekundi potom.

Bogdanović je susret okončao sa 17 poena (šut za dva 2-4, trica 3-4, slobodna bacanja 4-4), dva skoka, četiri asistencije i jednom osvojenom loptom za 35 minuta provedenih u igri. Pacerse je predvodio Victor Oladipo s 26 poena i devet skokova, dok je kod Netsa najefikasniji bio "rookie" iz Latvije Rodions Kurucs s 24 poena.

Pacersi su s omjerom 21-12 na diobi trećeg mjesta na Istoku s Philadelphia 76-ersima, dok su Netsi sa 15-19 11. momčad Istoka