Liga 4: Široki Primorka siguran protiv Sparsa iz Sarajeva (75:60)

Momčad Ivana Velića je večeras na svojoj Pecari upisala sigurnu pobjedu protiv Sparsa iz Sarajeva 75:60 (16-15, 24-20, 16-9, 19-16).

Gosti iz Sarajeva su bolje otvorili susret i imali vodstvo do same završnice četvrtine. Ipak na krilima raspoloženog Jonesa Široki rješava četvrtinu u svoju korist (16:15). Serijom 8:0 Široki već na otvaranju druge četvrtine odlazi na +9 (24:15). Do kraja poluvremena Sparsi uspijevaju smanjiti na pristojnih 40:35.

Nakon odmora Sparsi dolaze do poravnanja laganim poenima u prvoj minuti drugog poluvremena. I to je praktički bilo sve što su napravili u večerašnjem dvoboju. Široki podiže u veću brzinu i u posljednju četvrtinu ulazi s prednošću 56:44. Zadnja četvrtina je bila stvar rutine i domaća momčad je sigurno upisala svoju drugu pobjedu u završnici prvenstva BiH.

Najbolji u redovima domaćina bio je Jonathon Jones sa ubačena 24 poena uz 6 skokova. Dvoznamenkast broj poena u redovima domaćih imali su Dalibor Peršić (10 skokova) i Robert Rikić koji su ubacili po 11 poena. Svakako treba spomenuti mladog Ivana Karačića koji je odlično iskoristio svojih 13 minuta na parketu i ubacio 8 koševa od tog dvije trice. U redovima gostiju najraspoloženiji bio je Igor Josipović sa 16 poena i 9 skokova. Glogovac je dodao 1,3 a Vrabac 10 poena i 7 skokova.