Izvrsni Mostarac Bojan Bogdanović

...protiv Anadolu Efesa u dvoboju skupine E, a Simonovih 19 poena nije pomoglo Lokomotivu Kubanu u gostima kod Bayerna u Münchenu.

Bogdanović je u dvoboju dviju istanbulskih momčadi igrao 32 minute. Postigao je 17 koševa uz šut za dva 5-6, tricu 2-7, te slobodna bacanja 1-1, a dodao je i pet skokova i dvije asistencije.

Drugi hrvatski reprezentativac u sastavu Fenerbahče Ulkera Luka Žorić igrao je 18 minuta i postigao osam pogodaka (šut za dva 3-5, slobodna bacanja 2-2) uz dva skoka i asistenciju. Zoran Planinić za Anadolu Efes igrao je 21 minutu i ubacio četiri poena (šut za dva 2-3, trica 0-5) uz jedan skok.

Fenerbahče Ulker je sada ima tri pobjede i četiri poraza, a Anadolu Efes dvije pobjede i pet poraza. U skupini E vodi Barcelona sa sedam pobjeda, a slijede Emporio Armani, Panathinaikos i Olympiakos s omjerom 4-3.

Simon je za Lokomotiv Kuban igrao 35 minuta, a do 19 koševa je stigao uz šut za dva 3-4, tricu 2-8 te slobodna bacanja 7-10, a imao je i šest skokova te četiri asistencije. Oba ova sastava sada imaju tri pobjede i četiri poraza, kao i četvrti Galatasaray.

U derbiju kola CSKA je u Moskvi deklasirao Maccabi 100:65. Moskovski sastav šest pobjeda i poraz, kao i drugi Real Madrid, a Maccabi je treći u skupini F s pet pobjeda i dva poraza.