FOTO  HKK Zrinjski slavio na gostovanju u Širokom Brijegu i osvojio Kup Herceg-Bosne

Večeras su se na Širokom Brijegu u dvorani Pecara u finalu Kupa Herceg-Bosne sastali HKK Široki i HKK Zrinjski.

Nazočni gledatelji imali su prigodu vidjeti dobru utakmicu dvije momčadi koje su trenutno u vrhu domaće košarke. U prvoj četvrtini više od igre imali su košarkaši Širokog koji su na kraju te dionice imali vodstvo 27:22.

U drugoj četvrtini Plemići uzvraćaju na isti način, te se na odmor ide rezultatom 41:41.

U trećoj četvrtini dominacija Zrinjskog, i Plemići preuzimaju vodstvo, te na kraju treće četvrtine rezultat je 55:65.

U odlučujućoj četvrtini Široki na početku ubacuje u brzinu više i uspijeva smanjiti rezultat, ali Plemići sa tri trojke vraćaju, te još više povećavaju prednost.

5. minuta do kraja rezultat je glasio 62:78, a Široki u iduće dvije uspijeva smanjiti prednost Zrinjskog na 66:78, ali to je bilo sve od domaćina,

Na kraju zaslužena pobjeda HKK Zrinjski rezultatom 81:71 koji je ovom pobjedom obranio naslov, te stekao pravo nastpa na finalnom turniru Kupa BiH.

Kod Zrinjskog  najbolji je bio Ivan Ramljak koji je postigao 20 koševa, a Todorović i Milićević ubaccili su po 18 poena. Kod Širokog najbolji je bio Mateo Drežnjak sa 15 koševa.