FOTO  Čapljina u znaku karnevala: Maske, vatromet i koncert Atomskog skloništa

Hercegovina.info
Vidi originalni članak

Čapljinske ulice u subotu su postale velika pozornica na otvorenom tijekom 27. Međunarodnog ljetnog karnevala, koji je okupio domaće i inozemne skupine te brojne posjetitelje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prije početka povorke u prostoru Absolute Cluba organiziran je prijem sudionika kod gradonačelnice Čapljine Ive Raguž i predstavnika Turističke organizacije „Čapljinka“.

Karnevalisti su potom krenuli od Sportskog centra te kroz središte grada stigli do Trga kralja Tomislava, gdje su publici predstavili svoje kostime, koreografije i karnevalske priče.

Na čelu povorke nalazili su se predstavnici Europske federacije karnevalskih gradova (FECC), kraljica karnevala sa svojim pratiteljicama, Puhački orkestar HKUD-a „Seljačka sloga“ Trebižat i Čapljinske mažoretkinje.

Mažoretkinje su nastupile u nekoliko dobnih sastava, a publiku su posebno privukli kostimi jednoroga, Parižanki i flamingosa. Na Trgu kralja Tomislava predstavili su se i HKUD Višići sa „Špilom karata“, skupina Makarska rivijera s „Cirkusom Kolorado“ te KUD „Zora“ Struge-Gorica s temom „Ekipica sa Jaza“.

Među gostima iz inozemstva bili su članovi „Čivijaškog karnevala“ iz Šapca, koji su izveli točku „Lazini rokeri“, kao i dvije slovenske skupine – Karnevalska grupa GALL iz Ptuja te KUD „Vetrnice“ iz Kidričeva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ovogodišnju povorku predvodila je 19-godišnja kraljica karnevala Antea Bošković. Njezina haljina bila je nadahnuta Hutovim blatom, zelenilom te četirima rijekama koje protječu područjem Čapljine. Ideju za izgled haljine osmislila je njezina majka, dok ju je izradila čapljinska umjetnica Mirela Borovac.

Nakon predstavljanja skupina održan je kraći nastup Sarajevo Drum Orkestra, a potom su uslijedili krunjenje kraljice i njezinih pratiteljica te vatromet. Za prvu pratiteljicu izabrana je Milica Nenadović iz „Čivijaškog karnevala“ iz Šapca, dok je druga pratiteljica Dijana Šućur iz Makarskih maškara.

Program je zaključen koncertom rock-skupine Atomsko sklonište. Karneval je tako još jednom spojio različite običaje i tradicije te potvrdio status jedne od najprepoznatljivijih ljetnih manifestacija u Čapljini.

Vezani članci