Dodijeljene koncesije za tri solarne elektrane u Ljubuškom
U Širokom Brijegu danas je pod predsjedavanjem predsjednika Vlade Predraga Čovića održana 80. sjednica Vlade Županije Zapadnohercegovačke.
Na sjednici su donesene brojne odluke među kojima se ističu one o davanju suglasnosti za sklapanje ugovora o zasnivanju prava služnosti puta na šumskom zemljištu u državnom vlasništvu. Riječ je o dijelu parcele označene kao k.č. broj 188/1 k.o. Čitluk te parceli označenoj kao k.č. broj 188/20 k.o. Čitluk, Posušje.
Vlada je također donijela odluke o dodjeli koncesija gospodarskom društvu Globalis d.o.o. Mostar za korištenje triju fotonaponskih elektrana – „Ljubuški 2“, „Ljubuški 3“ i „Ljubuški 4“ – smještenih na lokaciji Zvirići u Gradu Ljubuškom, priopćeno je iz Vlade ŽZH.
Ovom odlukom omogućava se korištenje dijela državnog šumskog zemljišta radi uspostave prava prolaza, odnosno izgradnje puta preko zemljišta u vlasništvu države.
Vezani članci