RK Maglaj-HMRK Zrinjski 27:25

ZRINJSKI BORAC
Na veoma teškom gostovanju u sklopu 3. kola, Plemići su poraženi od ekipe Maglaja rezultatom 27:25.

Nakon dva gostujuća poraza rukometaši Maglaja morali su se iskupiti pred svojom publikom te su svim silama krenuli po pobjedu. U prvom poluvremenu Zrinjski nije imao rješenja za protivničke napadače te se na odmor odlazi sa plus četiri za domaćine (15:11).

U nastavku su Mostarci pokazali čvršću igru u obrani, ali napadački učinak nije bio na nivou iz prve dvije utakmice, te je Maglaj slavio s konačnih 27:25.

Najbolji u redovima domaćina bili su Mehinagić sa 7 i Čičkušić sa 6 pogodaka, dok su Alić i Abdurahmanović zabili po četiri gola.

Kod Zrinjskog su najbolji bili Mladen Bošković i Vedran Delić sa po 5 pogodaka. Marijan Marić je zabio 4, a Filip Vistorop i Dragan Šoljić su zabili po 3. U strijelce su se upisivali i Mandarić i Sarajlić sa po dva pogotka, dok je jedan zabio Marin Perić. Damjan Šarac je obranio 7 lopti, a Marino Paradžik 6. Domaći golman Hadžihasić skupio je ukupno 16 obrana.