Francuska peti puta svjetski prvak, Katar nije imao snage za senzaciju

Igor Anić
Domaćin, Katar, pružio je solidan otpor snažnim Francuzima, no ipak nije imao snage za senzaciju.

Francuska je pobijedila 25:22 i peti puta postala prvakom svijeta. I ovom titulom popela se na tron ispred Švedske i Rumunjske koje imaju po četiri naslova. Ujedno ovo je deseti naslov Francuza na velikim natjecanjima.

Momčad Claudea Oneste kontrolirala je igru i rezultat. Tek je u nekoliko navrata dozvolila Kataranima da se primaknu i pruže nadu mnogobrojnim navijačima u ispunjenoj dvorani Lusail.

Galski pijetlovi na poluvremenu su vodili 14:11. Katar se zahvaljujući sjajnom vrataru Šariću (14 obrana) te Žarku Markoviću (7 golova) i Rafaelu Capoteu (6 golova) u drugom dijelu držao do posljednjih pet minuta, a onda je Francuska prelomila susret brzom kontrom. Bilo je jasno kako iskusna momčad ne može ispustiti vodstvo 24:21. Katar nisu spasili niti trikovi iskusnog izbornika Valera Rivere.

Francuze je predvodio Nikola Karabatić (5 pogodaka) dok je Omeyer prikupio 9 obrana.