EP u rukometu: Poljaci razbili Šveđane

EP u Danskoj, rukomet, Poljska, Švedska, Francuska, Hrvatska
Francuska je s 39:30 nadigrala Bjelorusiju i zahvaljujući pobjedi Poljske osigurala prvo mjesto u skupini. Švedska je, pak, ostala bez izgleda za polufinale.

Poljaci razbili Šveđane

Poljska je loše ušla u utakmicu, na polovici prvog poluvremena bilo je 10:6 za Švedsku, a tada je poljski izbornik Michael Biegler povukao, pokazalo se, odlučujući potez zamijenivši vratara. Szmala, koji u prvih 15 minuta nije uspio zaustaviti nijedan udarac suparnika, zamijenio je Wyszomirski te je Poljska ponajviše zbog njegovih pet obrana prvo poluvrijeme zaključila serijom 9:2 kojom je na odmor otišla s vodstvom 15:12.

Wyszomirski je briljirao i u nastavku pa je poljska prednost samo rasla. U 35. minuti već je bilo 19:12, u 42. uvjerljivih deset pogodaka razlike (24:14), a najveću prednost Poljska je imala u 55. minuti kada je vodila s 32:18.

Wyszomirski je utakmicu završio sa 17 obrana, a najbolji strijelac u sastavu Poljske bio je Krzysztof Lijewski sa šest pogodaka. Kim Ekhdal du Rietz je sa šest pogodaka bio najbolji u sastavu Švedske.

Francuzi lako s Bjelorusima

Francuska je bez većih problema svladala Bjelorusiju s 39:30 i tako zadržala stopostotni učinak. Francusku su do nove pobjede predvodili Samuel Honrubia s devet pogodaka i Guillaume Joli sa šest, a Ivan Bruka i Dmitrij Nikulenkov postigli su po šest pogodaka za Bjelorusiju.