Tottenham iznenadio City i preskočio Arsenal

Tottenham, Manchester City

Nogometaši Tottenhama pobijedili su derbiju 26. kola Premierlige u gostima Manchester City s 2:1.

Tottenham je u Manchesteru pokazao da se može boriti i za naslov, te su sada oni na drugom mjestu s dva boda manje od Leicestera, koji je ranije nesretno izgubio kod Arsenala (1:2). Kane je iz penala u 54. minuti doveo Spurse u vodstvo, Iheanacho je u 74. minuti izjednačio za City, a pobjedu je Tottenhamu donio Danac Eriksen sedam minuta prije kraja.

Tottenham je od zadnjih 10 utakmica izgubio samo jednu, a ovo im je bila peta uzastopna pobjeda.

Liverpool je u svojoj najboljoj utakmici ove sezone u gostima demolirao Aston Villu s 6:0, a za Redse je golove postiglo šest različitih strijelaca. Sturridge i Milner zabili su u prvom, a u drugom su strijelci bili Can, Origi, Clyne i Kolo Toure. Dejan Lovren nije sudjelovao u pobjedi Liverpoola, koji je osmi na ljestvici.