Sjajna Rijeka nadigrala Vikingur

NK Rijeka
Rijeka je na dalekim Farskim otocima pokazala snagu i slavila s visokih 5:1 protiv momčadi koaj je u prošlom kolu eliminirala norveški Tromsoe. Prolazak Riječana u naredni krug uopće nije dolazio u pitanje, a pogotke su za Riječane postigli Marko Lešković (14), Zoran Kvržić (45+1, 76), Adis Jahović (51) i Andrej Kramarić (81-pen), dok je pogodak za domaćine dao Hallur Hansson (35).

Riječani su sjajno započeli susret i poveli već u 15. minuti kada je nakon ubačaja s kuta Brezovca stoper Lešković pogodio mrežu domaćina. Vikingur je izjednačio iz svog udarca na riječka vrata, a strijelac je bio Hansson također nakon kornera. U 45. minuti Kvržić je opalio s vrha šesnaesterca i pogodio za novo vodstvo Riječana. U 51. minuti Jahović je glavom povećao na 3:1, a junak dvoboja Kvržić je u 76. minuti postigao svoj drugi zgoditak za 4:1 i riješio pitanje pobjednika i prolaska Riječana u 4. pretkolo. Konačan rezultat postavio je Kramarić iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Uzvrat se igra 7. kolovoza u Rijeci.
VIKINGUR GOTA - RIJEKA 1-5 (1-2)

Strijelci: 0-1 Lešković (14), 1-1 Hansson (35), 1-2 Kvržić (45+1), 1-3 Jahović (51), 1-4 Kvržić (76), 1-5 Kramarić (81-11m)RNK SPLIT - ČERNOMOREC ODESA 2-0.

RNK SPLIT - ČERNOMOREC ODESA 2-0

U prvom dvoboju 3. pretkola Europske lige RNK Split je na svom stadionu svladao ukrajinski Černomorec s 2:0 i stekao veliku prednost pred uzvrat u Ukrajini za sedam dana.

Pogotke su za Splićane postigli Marko Rog (25) i Henri Belle (48).

izvor: hrt.hr