Partizan izvukao remi u Bukureštu, Basel korak do 4. pretkola

Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, lion, Manchester U, AC Milan, Liga prvaka, Liga prvaka, rekordi, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Mario Mandžukić, Liga prvaka, ždrijeb, Ždrijeb osmine finala, Liga prvaka, Juventus, Borussia Dortmund, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, Chelsea, PSG, Liga prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, FC Bayern, Real Madrid, Juventus, Liga prvaka, ždrijeb,  pretkola Lige prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, kvalifikacije, uefa liga prvaka, 3. pretkolo Lige prvaka , nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, ždrijeb, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Marko Pjaca, Liga prvaka, uefa liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, UEFA, Manchester City, pep guardiola, Monaco, liga prvaka osmina f
Austrijanci su kod kuće golovima Ulmera u 51. i Hintereggera u 89. minuti pobijedili švedski Malmö 2:0. Celtic je kod kuće dugo lomio azerbajdžanski Qarabag, a minimalnu 1:0 pobjedu u Glasgowu donio im je Boyata u 82. minuti.

Odličan rezultat ostvario je i Partizan koji je odigrao 1:1 u Bukureštu kod Steaue. Srpski prvak vodio je 62. minute kada je zabio Vulićević, a Rumunjima je nadu uoči uzvrata vratio Varela u 81. minuti.

Do vrijedne gostujuće pobjeda stigao je Basel. Švicarci su slavili kod Lecha u Poljskoj 3:1. Poveli su u 34. minuti preko Langa, ali su se domaćini vratili samo dvije minute kasnije preko Thomalle. Stvari su za Lech krenule loše u 66. minuti kada je Kedziora skrivio jedanaesterac i dobio izravni crveni karton. Gashi na njihovu sreću nije iskoristio jedanaesterac. Ipak, do kraja utakmice Poljaci primaju još dva gola, u 77. minuti zabio je Janko, a u sudačkoj nadoknadi Baselu je vjerojatno četvrto pretkolo osigurao Calla.

Ajax je u Beču protiv Rapida odigrao 2:2, iako kako se utakmica razvijala s tim rezultatom mogu sretniji biti domaćini. Naime, kopljanici su nakon prvih 45 minuta imali 2:0 golovima Klaassena. Rapid se vratio u igru golom Kainza na početku nastavka.

Kada su Bečani u 59. minuti ostali s igračem manje nakon isključenja Schwaba, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali i s igračem manje Rapid je u 79. minuti preko Berića izjednačio.

Jedina utakmica bez golova bila je ona između HJK-a i Astane.

U jedinoj utakmici Europske lige igranoj danas Kopenhagen je kao gost s minimalnih 1:0 slavio protiv Jabloneca, a gol odluke zabio Verbić u 15. minuti./HMS/