Nogometaši Širokog Brijega trasirali put u polufinale Kupa BiH

NK Široki Brijeg - NK GOŠK
Iako je u odnosu na prvu utakmicu ove sezone Slaven Musa odlučio odmoriti petoricu startera, već u šestoj minuti Zvonimir Kožulj je donio prednost gostima od 0:1 sjajnim udarcem pred kojim je nemoćan bio domaći golman Đurković.

Iako su se ekipe smjenjivale u posjedu lopte, u finišu prvog poluvremena klub sa Pecare je udvostručio vodstvo, a strijelac gola bio je Ivan Buhač.

U 64. minuti Široki je poveo sa 3:0 i već tada je postalo jasno da je hercegovački sastav sebi utabao put ka polufinalu najmasovnijeg domaćeg natjecanja. Miroslav Jevtić je jednom nespretnom intervencijom loptu pospremio u loptu u vlastitu mrežu nakon centaršuta Gorana Zakarića.

Počasni gol za goste postigao je Perić u 71. minuti utakmice, nakon što je isti fudbaler na nepropisan način zaustavljen u šesnaestercu gostiju. U 82. minuti Perić je mogao dodatno smanjiti rezultat, ali je odbrana gostiju pravovremeno intervenirala, a nekoliko trenutaka kasnije je Bilobrk odlično intervenirao.

U samom finišu Zakarić je imao odličnu priliku, ali je nekadašnji mladi reprezentativac BiH neprecizno šutirao.