NK Široki Brijeg: Wagner s dva pogotka srušio Željezničar

WAGNER
Široki Brijeg je apsolutno dominirao u prvom poluvremenu. Imao je terensku inicijativu, ali bez ozbiljnijih prilika. Najbolja prilika domaćih dogodila se već u 5. minuti utakmice. Plazonić je ubacio iz kornera s lijeve strane, Laštro je odlično skočio na prvoj vratnici i opalio na gol gostiju, ali je mladi vratar Kjosevski krajnjim naporom zaustavio njegov pokušaj, pa je loptu s gol crte izbacio Stanić. Gosti su zaprijetili preko Turkovića u 8. minuti koji je pucao ravno u Bilobrka nakon asistencije Varee. Široki Brijeg je mogao ozbiljnije ugroziti vrata Kjosevskog u 19. minuti. Ivanković je odlično proigrao Zakarića koji je slabo ubacio prema Buhaču koji je bio sam na desnoj strani. Iako su domaći imali inicijativu, Željezničar je do poluvremena pokušao dva puta preko Turkovića ugroziti Bilobrka.

Veliki pljesak dobio je Wagner na početku drugog poluvremena kada je zamijenio mladog Buhača. Gledatelji kao da su znali da će upravo on srušiti veliki niz Željezničara u Kupu BiH i donijeti pobjedu. Gosti su ipak otvorenije ušli u nastavku. U 59. minuti Gosti su zamalo kaznili domaće. Bučan je ubacio do Bajića pred vrata domaćih, ovaj puca, ali Bilobrk uspijeva obraniti njegov udarac. Sve do posljednjih petnaest minuta domaći nisu ozbiljnije zaprijetili u nastavku. I onda su doslovce „ubacili u višu brzinu". Najprije su pokušali Kožulj i Zakarić, a onda je Wagner u 79. minuti donio vodstvo. Plazonić je sjajno ubacio na peterac, a Wagner majstorski pogodio mrežu nemoćnog Kjosevskog. Točku na i stavio je odlični Brazilac minuti prije kraja regularnog dijela kada je ponovno pogodio mrežu gostiju za velikih 2:0 pred uzvrat u Sarajevu.

TEKST I FOTO: abcportal.info