FOTO  NK Široki Brijeg - HŠK Zrinjski 1:1, Zrinjski osigurao Europu

hercegovački derbi, Stadion HŠK Zrinjski

Herecgovački derbi i utakmicu od velikog značaja za obje ekipe između Širokog Brijega i Zrinjskog pratilo je oko 5000 gledatelja. Veliku podršku navijača imalu su Plemići na gostovanju u Širokom Brijegu.

U prvo poluvremenu nešto bolja igra Plemića, ali na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U nastavku utakmice bolja igra Širokog. U 49. minuti vodstvo domaćih. Nakon dobre akcije Širokog Brijega, na povratnu loptu natrčao je Zakarić i pogodio za 1:0. U 66. minuti kazneni udarac za Zrinjski. Crnov je lijepo prošao po lijevoj strani, centrirao, a Marković neoprezno srušio Nikolića u kaznenom prostoru. Strijelac za 1:1 iz kaznenog udarca bio je Crnov.

NK Široki Brijeg - HŠK Zrinjski 1:1

NK Široki Brijeg: Soldo, Džidić, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Peko, Brekalo, Plazonić, Kresinger i Marković.

HŠK Zrinjski: Dujković, Radulović, Graovac, Crnov, Šćepanović, Blaić, Stojkić, Todorović, Mevlja, Nikolić i Petrak.

FK Sarajevo je pobjedom od 3:1 protiv Slobode na Koševu novi prvak BiH za sezonu 2014/2015.

Iz Premijer lige su ispali Mladost i Zvjezda.