NK GOŠK-FK Radnik 4:1

Domaćin je upisao još jednu rutinsku pobjedu i visokim rezultatom 4:1 slavio na stadionu Podavala u Gabeli.

Nakon starta gostujućeg igrača u 7. minuti utakmice dolazi do povrede igrača GOŠK-a Vladimira Raičkovića, pa je isti zamjenjen sa Tomićem.GOŠK je imao stalnu inicijativu te je dobrim obranama gostujućeg golmana Radnika čuvao nerješen rezultat.

U 26. minuti domaćine u vodstvo dovodi Dario Jelčić odličnim udarcem pod prečku. Gosti su u 37. minuti izveli odličan udarac koji golman GOŠK-a Soldo krajnjim naporom brani te loptu izbacuje u korner. U nadoknadi prvog poluvremena na 2:0 povisuje Ivan Raguž.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme domaćin dolazi u priliku je završila ubacivanjem iz kuta. Odličnim udarcem iz kuta te greškom gostujućeg golmana, koji loptu pušta u gol, Grgić povisuje vodstvo na 3:0. U 56 minuti raspoloženi Grgić prolazi nekoliko igrača Radnika te na desnoj strani pronalazi slobodnog Jelčića koji vraća loptu u šesnesterac na koju natrčava Grgić te povisuje na 4:0.

Gosti su u drugom poluvremenu imali jednu šansu koju golman Soldo spašava odličnom odbranom.

Ipak u 89. minuti gosti preko Harisa Marića smanjuju vodstvo na 4:1

Bila je ovo još jedna u nizu pobjeda GOŠK-a na Podavali, koji je cijelo vrijeme kontrolirao igru i rezultat te tako ostao na vrhu tabele sa 6 bodova prednosti nad drugoplasiranom Čapljinom i trećeplasiranim Jedinstvom iz Bihaća. Utakmica je prošla u fer i korektnoj igri uz dobro suđenje sudačke trojke.