FOTO/VIDEO  Neredi u Podgorici i prekid utakmice

nogomet
Dvoboj petog kola G skupine kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo u Francuskoj 2016. godine između Crne Gore i Rusije u Podgorici prekinut je nakon dva teška incidenta. Prvi je put igra zaustavljena već u prvoj minuti nakon što je vratar Zbornaje Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu. Ruski vratar je na nosilima iznesen s terena nakon čega je njemački sudac Deniz Aytekin povukao obje reprezentacije u svlačionicu. Akinfejev je prevezen u bolnicu u svjesnom stanju, a vođa crnogorskih navijača se ispričao putem razglasa i objavio da je huligan koji je pogodio ruskog vratara identificiran.

Utakmica je nastavljena nakon više od pola sata prekida, ali u 67. minuti je, pri rezultatu 0:0, sudac i drugi put prekinuo dvoboj. Dosuđen je jedanaesterac za Rusiju, ali je Poleksić obranio udarac Širokova. U tom je trenutku došlo do koškanja među igračima, a potom i do reakcije tribina. Kombarov je prijavio sucu da je pogođen, a ovaj je opet poslao igrače u svlačionicu. Nekoliko minuta kasnije odlučeno je da neće biti nastavka, tako da je izgledno da će crna Gora izgubiti utakmcicu za zelenim stolom. Nereda je bilo i prije utakmice u središtu Podgorice, a izazvali su ih ruski navijači. Skupina od 50 gostujućih navijača se okupila na Trgu republike, gdje je prvo pjevala i uzvikivala 'Rusija i Srbija, braća zauvijek', a potom i pokušala zapaliti američku zastavu, no u tome ih je spriječila policija. Zatvoreno je bilo i više ulica u središtu grada.