MNK Brotnjo-MNK Zrinjski 5:2

mnk brotnjo-mnk zrinjski

jer je lider Zrinjski pred poslednje 11. kolo branio prednost od dva boda i lidersku poziciju na tabeli.

Nekako u sjenci priprema za ovaj derbi Zrinjski je u prvi plan stavio prestižni turnir u Mostaru koji su i osvojili ali je očito taj uspjeh ostavio traga na cijelu ekipu što je Brotnjo znalački iskoristio i uvjerljivo slavio rezultatom 5:2.

Bila je ovo još jedna izuzetno kvalitetna utakmica u kojoj je ipak više prisebnosti i koncentracije pokazao Brotnjo koji je znalački koristio greške gostiju , brzo došao u vođstvo od 1:0 koje je iz minuta u minut uvećavao da bi na kraju sasvim zasluženo slavili u derbiju kola. Tako su čitlučani u poslednjem kolu kreirali nova uzbuđenja i potvrdili da se nisu oprostili od borbe za titulu već naprotiv da će i nastavak prvenstva biti izuzetno uzbudljiv i neizvjestan kada je u pitanju borba za titulu.

Ovom pobjedom Brotnjo je smanjio bodovnu razliku za vodećim Zrinjskim a konačna odluka o jesenskom prvaku će pasti u ponedeljak 22.12. u Sarajevu gde Centar igra protiv Mostara SG.