FOTO  Live: HŠK Zrinjski - FC Tobol

Live: HŠK Zrinjski - FC Tobol

U najavi utakmice HŠK Zrinjski - FC Tobol na našem portalu mogli ste pratiti posljednje pripreme pred utakmicu i najave sa tiskovne konferencije Zrinjskog. Zrinjski je u prvom odigranom susretu svladao FC Tobol na gostujućem terenu rezultatom 2:1.

U Mostaru danas pomalo vruć dan i na stadionu je došlo oko 5000 gledatelja podržati svoje ljubimce.

ZRINJSKI: Melher, Šunjić, Džidić, Stjepanović, Selimović, Sušić, Ivanković, Žižović, Dragičević, Zadro, Rizvanović. Trener: Dragan Jović

TOBOL: Petuhov, Turtenvald, Abdulin, Nurgalijev, Harabara, Žumaskalijev, Bakajev, Sabirov, Irismetov, Muhanov, Jurin. Trener: Ravil Sabitov

Zrinjski se ovom pobjedom plasirao u drugo pretkolo. Sve čestitke momčadi Zrinjskog koji nastavlja tradiciju prolaska u Europi.

Kraj utakmice: HŠK Zrinjski - FC Tobol 2:1, 11- Džidić 1:0, 57 - Žumaskalijev 1:1, 72 - Pehar 2:1

90 Minuta odlična lopta Žižovića za Rizvanovića koji daje odličnu loptu za Zadru a ovaj puca slabo sa 10 metara od gola.

88 Minuta dobra akcija Zrinjskog ali na kraju Zadro daje prejaku loptu.

86 Minuta slobodan udarac sa desne strane za goste, Ivanković na mjestu.

84 Minuta sjajna koreografija Ultrasa.

82 Ališev - Nurgalijev

81 Minuta korner za goste, ubačaj sa desne strane ali prekršaj na Melheru.

Gosti su u dosta navrata pokazali da se ipak radi o dobroj ekipi, dok je Zrinjski puno konkretniji.

79 Minuta Igrači Zrinjskog odlično kombiniraju na sredini terena i ne dozvoljavaju gostima da dođu do lopte.

75 Minuta Zrinjski igra puno bolje nakon vodstva.

Odlična kontra Zrinjskog, lopta dolazi do Dragičevića koji oštro puca prema golu, golman odbija kratko loptu a Pehar koji je ušao nekoliko minuta prije zabija za 2:1.

72 Minuta GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Pehar 2:1

69 Pehar - Sušić

69 Minuta igrači Zrinjskog ne uspijevaju da zadrže loptu pa gosti opasno prijete najviše preko bokova.

68 Minuta korner za goste, ubačaj i prekršaj nad Melherom.

66 Minuta jedna kontra dragičevića koji ipak slabo puca sa 25 metara od gola.

64 Minuta novi slobodan udarac za goste, gužva u 16 metara ali Sabirov slabo puca, lopta za Zrinjski.

62 Minuta korner za goste, gužva u 16 metara ali na kraju Melher hvata loptu. Gosti opasno prijete.

U 57 minuti gosti su dobro kombinirali, i dali upotrebljivu loptu za Žumaskalijev - a koji izlazi sam ispred Melhera i poravnava rezultat na 1:1. Loše je reagirala odbrana Zrinjskog.

HŠK Zrinjski - FC Tobol 1:1, 11- Džidić, 57 - Žumaskalijev

57 Minuta GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1:1 Žumaskalijev

56 Minuta čista prilika za Dragičevića, Zadro je ubacio sa desne strane upotrebljivu loptu ali Dragičević promašuje čistu priliku.

55 Minuta Žižović je lijepo asistirao za Zadru ali stoperi gostiju su na mjestu.

54 Minuta slobodan udarac za goste ali Melher je siguran i hvata loptu.

52 Minuta jedna dobra akcija gostiju, Bakajev dobro prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu ali Džidić je na mjestu i izbacuje loptu.

50 Minuta Zrinjski je bolje otvorio drugo poluvrijeme i jednom zaprijetio preko Dragičevića prema golu.

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena: HŠK Zrinjski - FC Tobol 1:0, 11- Džidić

Scenarij: Tobolu su potrebna tri zgoditka u drugom poluvremenu za prolaz dalje

Kraj prvog i dosta sadržajnog poluvremena u kojem Zrinjski zaluženo vodi, premda su gosti imali dvije izgledne prilike za postizanje pogotka.

45 + Čista prilika za Selimovića koji izlazi sam ispred Petuhova i puca slabo pored gola.

45 Minuta gosti su još jednom zaprijetili preko Bakajeva, ovaj put dosta sreće za Zrinjski.

44 Minuta dobra dubinska lopta Stjepanovića za Sušića koji nije uspio izboriti korner, lopta za Petuhova.

42 Minuta ulazimo u završnicu prvog poluvremena više nego korektne utakmice bez kartona na obje strane.

40 Minuta odlično su kombinirali Sušić i Žižović ali na kraju Sušić u opsajdu.

38 Minuta sjajno navijanje Ultrasa koji daju veliku podršku Zrinjskom.

36 Minuta čista prilika za goste, Irismetov izlazi sam ispred Melhera i puca slabo pored gola. Prvi put na utakmici da je pogrešila odbrana Zrinjskog.

34 Minuta korner za goste kojeg izvodi Sabirov, lopta na prvu stativu ali ponovo Ivanković na mjestu. Kontra Zrinjskog Dragičević dobro ubacuje ali Zadro slabo puca, lopta za goste.

31 Minuta Dragičević je dobio loptu na 30 metara od gola, ušao u kazneni prostor i pao, ništa od kaznenog udarca.

Trenutni rezultat: HŠK Zrinjski - FC Tobol 1:0, 11- Džidić

29 Minuta korner za goste kojeg izvodi Sabirov ali kapetan Zrinjskog Ivanković otklanja opasnost.

27 Minuta odlična sloloakcija Rizvanovića koju prolazi po desnoj strani, ubacuje u šesnesterac ali Dragičević kasni za pola koraka, lopta za goste.

26 Minuta za sada obbrana Zrinjskog igra odlično i ne dozvoljava Tobolu da ozbiljnije zaprijeti po golu.

24 Minuta slobodan udarac za goste sa lijeve strane ali Dragičević je najviši u skoku i izbacuje loptu u aut.

21 Minuta korner za Zrinjski, izvodi ga Žižović, Sušić puca ali preko gola.

20 Minuta Odlična prilika ga goste Žumaskalijev je izašao sam ispred Melhera koji odlično brani i otklanja opasnost.

17 Minuta igrači Zrinjskog su svejsno prepustili da gosti malo igraju.

15 Minuta jedna dobra akcija Tobola ali su igrači Zrinjskog uspjeli spriječiti šut Irismetova.

Zrinjski odlično otvara utakmicu golom Damira Džidića i ima prednos od 1:0

12Minuta GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1:0 Džidić

12 Minuta za Zrinjski kojeg je izborio Rizvanović, Žižović izvodi korner Džidić je naviši u skoku i Zrinjski vodi 1:0

10 Minuta igra na sredini terena bez promjena.

Treuntni rezultat 0:0

7 Minuta gosti su pokušali sa lijeve strane ali Rizvanović uzima loptu, kontra Zrinjskog, Selimović za Dragičevića ali ovaj puca pored gola gostiju.

5 Minuta korner za Zrinjski kojeg izvodi Zadro ali faul pravi Žižović lopta za goste

4 Minuta Ivanković je uputio centaršut sa lijeve strane ali Petuhov je na mjestu i hvata loptu.

3 Minuta obje ekipe su dosta oprezno ušle u ovaj susret