Irska pobjedila Njemačku, Srbija bolja od Albanije

UEFA, kvalifikacije za ep 2016., pravila, kvalifikacije za ep 2016., nogomet, nogomet, Euro 2016, kvalifikacija za Europsko prvenstvo , Euro 2016, Europsko prvenstvo 2016, predsjednik Saveznog izvršnog vijeća, nogomet, ep nogomet, Europsko prvenstvo, kvalifikacije za ep, baraž,  EP 2016 Francuska, Hrvatska zemlja, nogomet, EP u Francuskoj, Euro 2016,  EP 2016 Francuska, raspored utakmica, Euro 2016, Euro 2016

Portugalu je za prolaz bio dovoljan i bod protiv Danske, no Cristiano Ronaldo i društvo su pobjedom 1-0 osigurali i prvo mjesto u skupini I. Pogodak odluke zabio je Joao Moutinho u 66. minuti.

U drugom dvoboju u skupini Srbija je u Elbasanu pobijedila Albaniju 2-0 i pokvarila planove domaćinu koji je pobjedom mogao izboriti plasman na EP. Pobjednika su odlučili golovi Kolarova (90+19 i Ljajića (90+4).

Aktualni svjetski prvaci Nijemci trebali su bod u Irskoj za potvrdu plasmana na EP, no doživjeli su neočekivani poraz 0-1. Euforiju na Aviva stadionu u Dublinu izazvao je gol Shane Long u 71. minuti. Bila je to prva pobjeda Iraca protiv 'elfa' u službenim utakmicama.