FOTO  FK Velež - NK Zvijezda Gradačac 1:1

FK Velež - NK Zvijezda Gradačac 1:1

Po lijepom i sunčanom vremenu u Vrapčićima utakmicu je došlo odgledati oko 500 gledatelja.

Momčadi su istrčale u sljedećim sastavima:

VELEŽ: Oštraković, Škaljić (od 34. Stokić), Lakičevć, Kazazić (od 46. Ivetić), Cerić, Kodro, Zolj, Brković, Rovčanin, Okić (46. Velagić), Jazvin.

ZVIJEZDA: Labus, Jakovljević, Đelmić (od 70. Delić), Husić, Gavarić, Nuhanović (od 84. Mezić), Moranjkić, Ristić, Jusić, Hamzić (od 71. Halilović), Mašić.

Strijelci: 0:1 Gavarić (40), 1:1 Rovčanin (79 – 11 m.) Sudac: Danijel Pajić (Bijeljina). Žuti kartoni: Škaljić, Stokić (Velež), Ristić, Gavarić, Mašić, Jakovljević (Zvijezda). Crveni karton: Jakovljević (Zvijezda) drugi žuti karton, Dragan Jović (trener Zvijezde).

Utakmicu je bolje otvorila momčad Veleža i stvorila nekoliko dobrih prilika iz kojih nisu uspjeli povesti. Zvijezda je nakon odigranih 15. minuta uspostavila terensku incjativu i zaigrala bolje. U 39 minuti Zvijezda je došla do vodstva od 0:1. Gavarić je primio jednu luptu na 20 metara od gola Oštrakovića i preciznim šutom pogodio za vodstvo gostiju. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću Zvijezde.

>>NK Široki Brijeg-FK Rudar 3:0

>>FK Kozara-HŠK Zrinjski 0:0

U nastavku utakmice Varešanović ubacuje u igru Ivića i Velagića. Velež je pokušavao dugim loptama na visokog Velagića koji je dobro razigravao svoje suigrače ali se rezultat nije mijenjao. U 79. minuti stoper Zvijezde, Jakovljević igrao je rukom u svom šesnaestercu te je sudac svirao najstrožu kaznu. Rovčanin je bio siguran za 1:1, a Jakoljević dobio i javnu opomenu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Nogometaši Sarajeva su u posljednjoj današnjoj utakmici u okviru 12. kola Premijer lige BiH na Koševu svladali gradskog rivala Olimpic sa 2:0.