Košarkaški El Clasico: Ante Tomić srušio Real!

Ante Tomić, kosarka, Euroliga, Top 16 Euroliga, Top 16 Euroliga, kosarka, barcelona, Caya Laboral, Ante Tomić, ROKO LENI UKIĆ, Ante Tomić, Hrvatski reprezentativac, Top 16 Euroliga, barcelona, Ante Tomić, kosarka, Euroliga Top 16, barcelona, Top 16 Euroliga, kosarka, Ante Tomić, ROKO LENI UKIĆ, barcelona, Ante Tomić, barcelona, proglašen za MVP, dva puta u istoj sezoni, kosarka, Final Four, barcelona, Barcelona - Real, Maccabi Haifa, kosarka, Ante Tomić, EL Clasico, Dario Šarić, Ante Tomić, kosarka, košarkaška Euroliga, košarkaš, Ante Tomić, Mario Hezonja, EL Clasico, košarkaš, hrvatski košarkaši, Top 16 Euroliga, Ante Tomić, košarkaš, košarkaška Euroliga

U prvoj utakmici finalne serije španjolskog prvenstva košarkaši Barcelone su na krilima našeg Ante Tomića kao gosti svladali Real Madrid s 98-93. Barcelona je odlično otvorila utakmicu i riješila prvu četvrtinu u svoju korist s 23-16.

Domaći su se nakon toga probudili i smanjili zaostatak do poluvremena (48-44), a potom u trećoj dionici i došli do vodstva. U završnu su četvrtinu ušli s vodstvom 73-70.

U neizvjesnoj je završnici jednu od ključnih uloga odigrao Tomić. Pri Realovom vodstvu 82-79 ubacio je dva slobodna bacanja i jedan koš iz igre, te vratio prednost na stranu Katalonaca (83-82). Uz pregršt slobodnih bacanja do kraja gosti su si prokrčili put do pobjede i poveli u finalnoj seriji.

Tomić je zaključio dvoboj sa 17 koševa (dvice 6-10, slobodna bacanja 5-9), 11 skokova i dvije asistencije, a u pobjedničkoj je momčadi 17 poena upisao i Boštjan Nachbar. U Realovom sastavu su po 16 koševa ubacili Rudy Fernandez i Sergio Rodriguez.

Druga utakmica finala na rasporedu je u subotu, ponovno u Madridu, a prvak će postati momčad koja dođe do tri pobjede.