Hrvatski košarkaši svladali Novi Zeland sa 70-68

Hrvatska, Mađarska, koš, kosarka, hrvatski košarkaši, Velimir Perasović, kosarka

Pobjedu Hrvatskoj tricom u posljednjoj sekundi osigurao je Rok Stipčević, koji je sa 14 koševa, pet asistencija i tri skoka bio i najučinkovitiji igrač naše reprezentacije.

Hrvatska je tri minute prije kraja imala šest koševa razlike (65-59), ali Novozelanđani su serijom 7-0 stigli do minimalne prednosti (65-66) na ulasku u posljednju minutu. Ipak, Stipčević je košem na samom isteku vremena uspio izbjeći poraz Velimira Perasovića u prvoj utakmici na klupi reprezentacije.

Hrvatska je protiv Novog Zelanda igrala bez najboljih igrača Bojana Bogdanovića, Darija Šarića, Ante Tomića i Marija Hezonje, a nedostajali su i Damjan Rudež, Krunoslav Simon, Luka Žorić, Oliver Lafayette.

U takvoj situaciji uz Stipčevića najbolji su bili najiskusniji Roko Leni Ukić sa 11 ubačaja, koliko je ubacio i Miro Bilan.

Kod Novozelanđana najbolji su bili Corey Webster sa 19 pogodaka i Mika Vukona sa 10 koševa i 9 skokova.