Amerikanci i Bilan 'razbili' Cibonu

KK Cedevita, Maccabi Tel Aviv, KK Maccabi, košarkaši, KK Cedevita, KK Cibona, Miro Bilan, košarkaš, KK Cibona, KK Cedevita, KK Cedevita, KK Crvena zvezda, kosarka, KK Cedevita, Top 16 Euroliga, Euroliga Top 16, kosarka, KK Cedevita, zadar, Kup Krešimira Ćosića , KK Cedevita, Top 16 Euroliga, KK Crvena zvezda, KK Cibona, KK Cedevita, košarkaši, Miro Bilan, KK Cedevita, naslov prvaka, KK Cibona, KK Cedevita, Duje Dukan

Cedevita - Cibona  97-83 (32-25, 25-16, 24-19, 16-23)

Košarkaši Cedevite stigli su nadomak osvajanja trećeg uzastopnog naslova prvaka Hrvatske. Oni su u drugoj utakmici finala doigravanja u utorak kao gosti u KC "Dražen Petrović" uvjerljivo svladali Cibonu s 97-83 (32-25, 25-16, 24-19, 16-23) i tako poveli sa 2-0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Cedevita se vrlo rano odvojila na veliku prednost, već je tijekom druge četvrtine u nekoliko navrata imala po 14 koševa prednosti, da bi se na poluvrijeme otišlo s najvećih 16 razlike - 57-41. Za razliku od prve utakmice igrane u nedjelju, kada je neizvjesnost trajala do same završnice, u drugom dvoboju ozljedama oslabljena Cibona, Nebojša Joksimović nije bio niti u zapisniku, Jasmin Hukić je bio na klupi, ali nije ulazio u igru, dok je Ante Žižić igrao usprkos bolovima u gležnju, nije mogla pružiti jači otpor raspucanoj Cedeviti.

U trećoj četvrtini razlika se penjala sve do najvećih 29 (78-49) kada je uslijedilo opuštanje u gostujućem sastavu što je Cibona iskoristila za ublaživanje poraza na konačnih 14 razlike.

James White sa 19, Jacob Pullen sa 15 i Miro Bilan sa 14 koševa predvodili su Cedevitu, dok je Ivan Siriščević sa 25 poena bio najefikasniji kod Cibone.

Treća utakmica igrat će se u petak (20 sati) u Domu sportova, a Cedevita će u slučaju pobjede osigurati naslov prvaka.