JK Neretva: Najuspiješnija ekipa kadeta na Kaštela Open 2016

judo klub neretva

Na turniru su nastupile ekipe iz Austrije, BiH i Hrvatske, a judo klub Neretva iz Mostara je bila najsupiješnija ekipa iz BiH sa najviše osvojenih medalja. Turnir je organiziran za samo tri uzrasne skupine, mlađe kadete, kadete i seniore.
Neretva je imala sedam svojih natjecatelja, a kući su se vratili bogatiji za osam medalja i jednim peharom. U ukupnom poretku klub je osvojio pehar za najbolju petoplasiranu ekipu, a da ni tome nebude kraj mostarski klub je imao i najuspiješniju ekipu u uzrastu kadeta. Osvojene su 4 zlatne, 1 srebrena i 3 brončane medalje.

• Mateo Puljić (O18) -73 kg

Najzanimljivije borbe su imali naši kadeti gdje su pokazali da jednostavno u ukupnom zbiru nisu imali premca. Prvi na borilište koji je izašao je David Pušić u kategoriji do 60 kg koji je ukupno imao 4 borbe i svaku zavrsio na čisti Ippon. Dva protivnika iz Hrvatske i dva protivnika iz Austrije, krajnji ishod prvo mjesto i zlatna medalja.

Sljedeći koji je izašao na tatami, bio je Ante Galić u kategoriji do 66 kg koji je također imao 4 borbe i naravno iz svake izašao kao pobjednika. U finalu ga je čekao nezgodni član AJK Student iz Splita, ali Galić uspijeva doći do pobjede i osvaja zlatnu medalju.

Treći član Neretve bio je Srđan Ajvaz u kategoriji do 81 kg koji je imao sve pobjede do finala, a u finalu gubi na kazneni bod od Hollwart Moritza (AUT).