Dobrodošli na hercegovina.info! PRIJAVITE SE ili REGISTRIRAJTE

Foto: Otvorena izložba akademskog slikara Ilije Marušića

U Franjevačkoj galeriji na Širokom Brijegu otvorena je izložba akademskog slikara Ilije Marušića. Diplomirao je na Akademiji likovnih umjetnosti Široki Brijeg 2000. godine u klasi prof. Nade Pivac.
Fotografija vijesti
Print Tekst
09.03.2010 u 23:20 Široki Brijeg
Tagovi: Izložba slika
Na izložbi je predstavio tridesetak radova, a među izlošcima se nalazi i nekoliko autorovih slika iz studentskih dana. O izložbi i ovom mladom umjetniku govorili su fra Vendelin Karačić, voditelj Franjevačke galerije, profesor Ante Kajinić i akademski slikar Dario Pehar.

 

Izložba Ilije Marušića koju ovaj autor realizira deset godina nakon dobivanja diplome akademskog slikara predstavlja svojevrstan presjek njegova stvaralaštva od završenog školovanja pa do današnjeg dana. Već pri prvom pogledu na izložene radove može se uočiti bogatstvo apstrakcije, apstraktnog ekspresionizma , enformela, kubističkih inovacija u kolažiranju nađenim predmetima kao i drugih istraživačkih avantura koje su se pojavljivale tijekom izrazito turbulentnog dvadesetog stoljeća.

Autor nalazi inspiraciju uglavnom u hercegovačkim pejzažima koje slika ponekad ekspresivno a ponekad suptilno veselim i nježnim koloritom. Svježi lazurni i snažni pastuozni nanosi boje zrače energijom koja slici udahnjuje život.

Izložba će ostati otvorena do 31. ožujka 2010. godine.

ABCportal.info (FOTO Tomo Miličević)

RSS komentara Dodaj komentar

Samo registrirani korisnici mogu komentirati članke!

PRIJAVITE SE OVDJE

ili

REGISTRIRAJTE OVDJE