Liga prvaka: PPD Zagreb u četvrtfinalu

liga prvaka u rukometu, PPD Zagreb, RK PPD Zagreb, rukomet, RK PPD Zagreb, RK PPD Zagreb, PSG, rukomet, PPD Zagreb

Hrvatski prvak ostvario je u Mannheimu jednu od najvećih pobjeda posljednjih godina, a do nje je stigao velikim preokretom u drugom poluvremenu. Do prvog vodstva Zagrebaši su stigli pet minuta prije kraja susreta kada je Stefan Vujić bio strijelac za prednost od 27:26. Zatim je Luka Šebetić iz protunapada povisio na 28:26. Do kraja dvoboja igralo se gol za gol, a u takvoj je situaciji Zagreb stalno bio u prednosti. Prolazak među osam najboljih momčadi u Europi potvrdio je Dobrivoje Marković golom s krila 10-ak sekundi prije kraja.

Za PPD Zagreb slavlje u Mannheimu prva je pobjeda na tlu Njemačke nakon čak 13 godina.

Suparnik PPD Zagreba u četvrtfinalu bit će francuski Paris SG s kojim su se Zagrebaši ove sezone već dvaput susreli u natjecanju po skupinama i oba puta izgubili. U Parizu je bilo 34:23, a u Zagrebu 25:23 za francuski sastav.

Prva utakmica igrat će se u Zagrebu između 20. i 24. travnja, a uzvrat u Parizu je između 27. travnja i 1. svibnja.

Rezultati uzvratnih utakmica osmine finala Lige prvaka za rukometaše (u zagradama su rezultati prvih utakmica):

Kiel - Pick Szeged 36:29 (29:33)
Kielce - Meškov 33:30 (32:28)
Veszprem - Zaporožje 41:28 (29:24)
Vardar - Wisla Plock 25:24 (30:30)
Flensburg - Montpellier 31:30 (28:27)
RN Loewen - PPD Zagreb 29:31 (24:23)

Paris SG i Barcelona su se izravno plasirali u četvrtfinale.