Pavel Karelin
"Tragična smrt Pavela Karelina predstavlja ogroman i nenadoknadiv gubitak za ruski sport", priopćila je ruska skijaška federacija.

U prioćenjuse navodi da je Karelin bio pravi vođa tima i velika nada za Olimpijske igre u Sočiju 2014. godine.

Policija je kazala da je Karelin poginuo rano jutros kada se njegov automobil "mercedes" sudario s drugim vozilom na autoputu u blizini Nižnjeg Novgoroda, oko 570 kilometara istočno od Moskve.

Karelin nikada nije pobijedio u Svjetskom kupu, ali je prošle sezone osvojio drugo mjesto u sklopu Novogodišnje turneje u njemačkom Garmiš-Partenkirhenu 1. sječnja ove godine.

Prošlu sezonu je Karelin završio na 23. mjestu u ukupnom plasmanu Svjetskog kupa.

On je sudjelovao na Olimpijskim igrama u Vankuveru 2010. godine gdje se plasirao na 10. mjesto u ekipnom natjecanju i 33. u pojedinačnom.